Parafia pw. Matki Bożej
Pocieszenia w Poznaniu
Archidiecezja Poznańska
Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem... czytaj więcej
7 lutego 2019 roku Parafia Matki Bożej Pocieszenia miała zaszczyt uczestniczyć w cyklu
siedmiodobowych modlitw różańcowych w intencji Rodzin, Kościoła, Ojczyzny.
Zaznaczyliśmy swoją obecność włączając się w trakcie trwającego XVI RÓŻAŃCOWEGO JERYCHA MIASTA POZNANIA do wspólnej modlitwy.
Reprezentowaliśmy naszą Parafię jednocząc się z Wspólnotą Żywego RÓŻAŃCA, Straży Honorowej N.S.P.J. i Apostolstwa Dobrej Śmierci.
Chór GLORIA DEI uczestniczył w modlitwach, uświetniając tajemnice różańca śpiewem.
Pieśni Maryjne pięknie brzmiały w doskonałym akustycznie wnętrzu Kościoła Franciszkanów.
Podziwiając wspaniale odrestaurowane wnętrze, GLORIA DEI opuściła ławki przed ołtarzem. Udaliśmy
się na chór, skąd jeszcze dokładniej widać piękne malowidła na sklepieniu kościoła. Stąd, uczestnicząc
aktywnie w Mszy Świętej, ozdobiliśmy ją między innymi wykonaniem PSALMU 95 do muzyki Valentino
Miserachs'a otwierając pieśnią chóralną uroczystą liturgię.
Z wielką przyjemnością towarzyszyliśmy śpiewem MATCE BOŻEJ W CUDY WIELMOŻNEJ, dając temu
wyraz finalną pieśnią: LAUDATE NOMEN DOMINI do muzyki Christophera Tye.
Okiem chórzystki obejrzyjcie proszę piękne fragmenty sklepienia…i nie tylko.
To przepiękne, barokowe wnętrze - Sanktuarium MATKI BOŻEJ W CUDY WIELMOŻNEJ,
bogate w ozdobne, cyzelowane stiuki, złocenia i malowidła, wznosi się u stóp Zamku na Wzgórzu
Przemysła i jest od lat świątynią goszczącą wszystkie Parafie Poznania na RÓŻAŃCOWYM JERYCHU.
Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zawierzaliśmy Matce Bożej naszą Ojczyznę, Parafię,
rodziny i nas samych w ostatnim dniu modlitw.
Godzina wspólnej modlitwy różańcowej przed PANIĄ W CUDY WIELMOŻNĄ, poprowadzona z wielkim zaangażowaniem emocjonalnym przez Panią Ewę, włączyła naszą Parafię w krąg ludzi, którym na sercu
leżą losy Ojczyzny, Kościoła i Rodzin.
JERYCHO zakończyło swoją siedmiodobową modlitwę 8 lutego uroczystą Mszą Św. w południe.
CHÓR GLORIA DEI spotkał się z ciepłym przyjęciem i otrzymał zaproszenie na kolejne, gościnne występy dla MATKI BOŻEJ W CUDY WIELMOŻNEJ.
iva
O łaskę Nieba dla zm. z rodz. Kwiecińskich oraz za zm. Alinę Stawicką
+ Tomasz Prystacki – pogrzebowa, kaplica – ul. Borówkowa
+ Tomasz Prystacki – pogrzebowa, kaplica – ul. Borówkowa
+ Marcin (52 urodziny) – z prośbą o łaskę Nieba
+ Łucja Hauke – pogrzebowa
Z okazji urodzin Marcina – z prośbą o Boże prowadzenie, Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Jego rodziny
+ Ks. Adam Skociński – 10 rocz. śm.
+ Paweł Sobecki 5 rocz. śm. int. od żony i dzieci
Z podz. Matce Bożej Najświętszej za łaskę zdrowia, z prośbą o szczęśliwą operację dla Michała, z prośbą o dobre wyniki
+ Zbigniew Kaczmarek – int. od rodziny
int. S. Dominikanek
+ Tadeusz – o łaskę Nieba
+ Stanisław Szczepankiewicz 30 rocz. śm., Brunon, Marcin i za zm. z tych rodzin