Parafia pw. Matki Bożej
Pocieszenia w Poznaniu
Archidiecezja Poznańska
Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem... czytaj więcej
Wielkopostny Dzień Wspólnoty Rejonu Pń-Podolany, Czarnkowskiego i Obornickiego przeżywaliśmy w niedzielę 17 marca w Czarnkowie, w parafii pw. św. Marii Magdaleny.
Organizacji WDW podjęły się dwa kręgi Domowego Kościoła z Czarnkowa, z parami animatorskimi w osobach Agnieszki i Dariusza oraz Eweliny i Mikołaja z ks. moderatorem Krzysztofem Sobkowiakiem.
Po zawiązaniu wspólnoty i przedstawieniu kręgów, rozpoczęliśmy przygotowanie do Eucharystii. Schola parafialna, kierowana i obsadzona przez małżeństwa z dziećmi z DK zadbała o pełną piękna i harmonii oprawę muzyczną liturgii. Mszę św. rozpoczęliśmy o godz. 15:15, głównym celebransem był nasz gospodarz, ks. prob. Krzysztof, a koncelebrował ks. moderator rejonu Rafał Pierzchała, który wygłosił homilię. Za przygotowanie liturgii odpowiadały kręgi DK z Czarnkowa. Po rozesłaniu dzieci zostały przekazane pod opiekę diakonii wychowawczej, która zajęła pomieszczenie pod probostwem. Posługę tę pełniły dwie siostry szarytki - s. Kasia i s. Danuta z Poznania oraz małżeństwo z Czarnkowa.
Tymczasem małżeństwa DK pozostały w kościele przeżywając namiot spotkania, podczas którego rozważaliśmy słowo Boże z 1 J 1, 1-4.
Później udaliśmy się do pobliskiego domu parafialnego o swojsko brzmiącej nazwie "Aniołek", gdzie wysłuchaliśmy konferencji "Świadectwo - codzienność ucznia Pana", a także podzieliliśmy się by odbyć spotkania w trzech kręgach, rozważając - zachęceni do przez Ojca świętego - nasz stosunek do ludzi młodych w świecie i Kościele. Następnie wysłuchaliśmy świadectw Jadzi i Marcina z DK, ks. Rafała oraz p. Iwy, dotyczących tematu "bycia świadkiem, oraz spotkania ze świadkiem wiary w naszych środowiskach".
Na koniec zgromadziliśmy się na agapie i - wnioskując po obfitości darów, które bywają wymiernym obrazem miłości braterskiej - wzrosła w nas ona niepomiernie.
Siostrom i Braciom z Czarnkowa, księżom moderatorom, osobom z diakonii wychowawczej, świadkom i Marcinowi (zdjęcia) - dziękujemy z całego serca. Niech Pan wynagrodzi Waszą służbę.
Za dar spotkania z Emmanuelem - Bogiem z nami, w Jego słowie, Eucharystii i wspólnocie braci - niech będą Mu dzięki!
Pokój z Wami!
Agnieszka i Tomasz Zawal
para rejonowa DK Rejonu Pń-Podolany, Czarnkowskiego i Obornickiego
FOTO: Iva
Foto: Marcin
O łaskę Nieba dla zm. z rodz. Kwiecińskich oraz za zm. Alinę Stawicką
+ Tomasz Prystacki – pogrzebowa, kaplica – ul. Borówkowa
+ Tomasz Prystacki – pogrzebowa, kaplica – ul. Borówkowa
+ Marcin (52 urodziny) – z prośbą o łaskę Nieba
+ Łucja Hauke – pogrzebowa
Z okazji urodzin Marcina – z prośbą o Boże prowadzenie, Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Jego rodziny
+ Ks. Adam Skociński – 10 rocz. śm.
+ Paweł Sobecki 5 rocz. śm. int. od żony i dzieci
Z podz. Matce Bożej Najświętszej za łaskę zdrowia, z prośbą o szczęśliwą operację dla Michała, z prośbą o dobre wyniki
+ Zbigniew Kaczmarek – int. od rodziny
int. S. Dominikanek
+ Tadeusz – o łaskę Nieba
+ Stanisław Szczepankiewicz 30 rocz. śm., Brunon, Marcin i za zm. z tych rodzin