Parafia pw. Matki Bożej
Pocieszenia w Poznaniu
Archidiecezja Poznańska
Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem... czytaj więcej
Msza św. pogrzebowa w kaplicy cmentarnej ul. Borówkowa – w czwartek 21 marca godz. 12:00, następnie pogrzeb. Różaniec o 11:30
Ze smutkiem pragniemy powiadomić, że dzisiaj w nocy odszedł
śp. Marian Szymański – prezes naszego Chóru GLORIA DEI – animator życia muzycznego i religijnego w naszej Parafii, społecznik.
• Kochał Pana Boga, Kościół, Matkę Bożą, swoją Rodzinę i ludzi.
• Koordynował życie artystyczne i duchowe naszego chóru, organizował liczne pielgrzymki.
• Człowiek głębokiej wiary, która przekładała się na postawę służby.
• Zawsze z uśmiechem i z wielką energią działał w naszej wspólnocie Parafialnej. Potrafił jednoczyć ludzi.
• Czuł się odpowiedzialny za swoją rodzinę, którą bardzo kochał, za Parafię i za Kościół.
Bogu dziękujemy za Mariana i powierzamy Go Miłosierdziu Bożemu.
Rodzinie składamy wyrazy współczucia.
ks. Rafał Pierzchała
16 marca 2019 roku odszedł od nas MARIAN - „Pielgrzym”.
Był niezwykłym CZŁOWIEKIEM. Wspaniałym kolegą i przyjacielem, obdarowanym niebywałym talentem
zjednywania ludzi, świetnym organizatorem.
Jego piękny, głęboki głos wzbogacał o cudne brzmienie basów harmonię utworów muzycznych we
wszystkich zespołach chóralnych, których był filarem.
GLORIA DEI, ARION, ROTONDO, koncerty, konkursy, pielgrzymki, dziesiątki prób, wyjazdów, organizacja
patriotycznych uroczystości, żarliwe uczestnictwo w nabożeństwach, zawsze pomocna dłoń wyciągnięta
w kierunku potrzebujących….Nigdy nie odmawiał.
Zawsze będziemy pamiętać Mariana szeroko uśmiechniętego.
Każde Jego wejście do sali prób chóru GLORIA DEI wnosiło energię, światło i optymizm.
Był naszym niedoścignionym wzorem i OJCEM CHÓRU.
Nigdy się nie oszczędzał i na próbach dawał z siebie maximum.
Heroicznie walczył z nękającą Go chorobą. Nigdy nie usłyszeliśmy słowa skargi.
Jego ogromna miłość do Matki Bożej emanowała niezwykłym blaskiem w trakcie każdej Jego modlitwy, w
której zatapiał się bez reszty.
Żarliwą wiarą zarażał otoczenie.
Był też radosnym kompanem, kierowcą wiozącym nas ze śpiewem na ustach wszędzie tam, gdzie
zamierzaliśmy dotrzeć. Nie zapominał o wzruszających drobiazgach dla nas wszystkich z okazji świąt.
Wszędzie było Go pełno.
Teraz widocznie potrzebny jest NAJWYŻSZEMU do jeszcze ważniejszych zadań….
Wierzymy, że będzie naszym Aniołem Stróżem.
Odczuwamy żal i pustkę, zapełniamy ją modlitwą za kryształową duszę MARIANA.
Odprowadzimy Go na ostatni spoczynek, żegnając muzyką, którą kochał ogromnie.
Rodzinie składamy wyrazy współczucia
i gotowość wszelkiej pomocy.
Gloria Dei
„Dziękuję za Twój uśmiech,
otwarte okno Twego istnienia.
Dziękuję za Twoje spojrzenie,
zwierciadło Twej uczciwości.
dziękuję za Twoje łzy,
które były znakiem,
że dzielisz radość lub smutek.
Dziękuję za Twoja rękę
zawsze wyciągniętą,
aby dać lub otrzymać.
Dziękuję za Twoje objęcie,
które było szczerą gościną
Twojego serca.
Dziękuję za Twoje słowo,
wyraz tego, co kochałeś
i w czym pokładałeś nadzieję...
Dziękuję, że byłeś"...
/cytat/
+ Zygmunt Michalak – int. od Towarzystwa Miłośników M. K. Wlkp.
+ Wojciech, Krystyna, Jan, Bożena, Edmund Nowak
O łaskę Nieba dla zm. z rodz. Kwiecińskich oraz za zm. Alinę Stawicką
+ Tomasz Prystacki – pogrzebowa, kaplica – ul. Borówkowa
+ Tomasz Prystacki – pogrzebowa, kaplica – ul. Borówkowa
+ Marcin (52 urodziny) – z prośbą o łaskę Nieba
+ Łucja Hauke – pogrzebowa
Z okazji urodzin Marcina – z prośbą o Boże prowadzenie, Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Jego rodziny
+ Ks. Adam Skociński – 10 rocz. śm.
+ Paweł Sobecki 5 rocz. śm. int. od żony i dzieci
Z podz. Matce Bożej Najświętszej za łaskę zdrowia, z prośbą o szczęśliwą operację dla Michała, z prośbą o dobre wyniki
+ Zbigniew Kaczmarek – int. od rodziny
int. S. Dominikanek
+ Tadeusz – o łaskę Nieba
+ Stanisław Szczepankiewicz 30 rocz. śm., Brunon, Marcin i za zm. z tych rodzin