Parafia pw. Matki Bożej

Wtem jakaś kobieta, która dwanaście lat cierpiała na krwotok, podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza. Bo sobie mówiła: żebym się choć Jego płaszcza dotknęła, a będę zdrowa. Jezus obrócił się, i widząc ją, rzekł: Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła... czytaj więcej

Dyspensa od niedzielnej Mszy Św.

• Do dnia 29 marca br. udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej WSZYSTKIM wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz pozostałym wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Poznańskiej.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Proszę jednak, aby korzystający z dyspensy byli wierni osobistej i rodzinnej modlitwie oraz w miarę możliwości łączyli się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe czy telewizyjne. Radio Emaus prowadzi transmisję Mszy św. o godz. 10.00 z katedry poznańskiej.

Zwłaszcza osoby starsze i chore powinny w najbliższym czasie unikać skupisk ludzkich. Osoby z objawami infekcji powinny bezwzględnie pozostać w domu.
  • zawieszona zostaje posługa Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św.,

Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki

• W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., we Mszy św. w kościele może uczestniczyć nie więcej niż 50 osób. We Mszach można też uczestniczyć stojąc przed kościołem – jest odpowiednie nagłośnienie.

• Niedzielna Msza św. o godz. 11:00 będzie transmitowana z naszego kościoła przez internet. Wejście ze strony www. Podczas transmisji proszę zorganizować w domu odpowiednie miejsce modlitwy i w ten sposób łączyć się ze wspólnotą ludzi modlących się.

• W obecnej sytuacji – prosimy o rozsądek. Zwłaszcza osoby starsze i schorowane, powinny pozostać w domach i stąd śledzić transmisje Mszy Świętych, które są w niedziele w środkach społecznego przekazu np.

Sobota, 14 marca 2020 r.

• 19.00 – TVP Poznań (fara poznańska)

Niedziela, 15 marca 2020 r.

• 07:00 – TVP 1
  • 09:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy
  • 09:30 – Telewizja TRWAM
  • 10:00 – Radio EMAUS
  • 11:00 – TVP 1
  • 11:00 – Parafia Matki Bożej Pocieszenia – wejście ze strony www
  • 13:00 – TVP POLONIA
  • 19:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

• Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r.

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP 1

• Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP 3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

• Nabożeństwo gorzkich żali z katedry poznańskiej będzie transmitowane w Radiu Emaus w niedziele o godz. 16:00, a poza tym w Radiu Maryja i Telewizji TRWAM o godz. 17:00.

• Drogi Krzyżowe, Gorzkie Żale i katecheza chrzcielna są odwołane.
  • Przypominamy, że nie przekazujemy w kościele znaku pokoju przez podanie dłoni.

• Komunii Świętej udzielają tylko księża (nie szafarze). Tuż przed rozdaniem Komunii kapłani myją dokładnie ręce i dezynfekują je. Środki do dezynfekcji dla uczestników liturgii są pod chórem. Ks. proboszcz udziela Komunię do ust, ks. Piotr na rękę. Parafianie decydują o sposobie przyjęcia.

• Przyjęcie Komunii Świętej jest wolnym wyborem.

• Nie zbieramy składki. Ofiary można wrzucać skarbony przy stoliku z prasą.

• Zbiórkę ofiar dla Syrii przekładamy na inny termin.

• Proszę zainteresować się osobami starszymi z otoczenia służąc im szeroko rozumianą pomocą (rozmowa, leki, zakupy, żywność, załatwianie bieżących spraw).

• Proszę ograniczyć wizyty w zakrystii i w biurze parafialnym.

• Módlmy się o zdrowie dla chorych oraz w intencji lekarzy, personelu medycznego i wszystkich służb, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się tego wirusa. Dobremu Bogu polecajmy zmarłych na skutek koronawirusa. Z księdzem Piotrem modlić się każdego dnia o godz. 20:30 bez udziału wiernych – odmawiając  różaniec. Ks. Arcybiskup wzywa wiernych, aby w tym samym czasie – w duchowej łączności z kapłanami – odmawiali różaniec w swoich rodzinach. Modlitwa ta będzie miała miejsce również na falach Radia Emaus. Po każdej Mszy św. śpiewamy Suplikacje.

Modlimy się w Waszych intencjach i błogosławimy

ks. Piotr Michalak                                                           ks. Rafał Pierzchała

Poniedziałek 4 lipca

+ Elżbieta i Stanisław Frąckowiak