Parafia pw. Matki Bożej
Pocieszenia w Poznaniu
Archidiecezja Poznańska
Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem... czytaj więcej
GLORIA DEI - 26 grudnia 2018 r. KONCERTEM I MODLITWĄ U MATKI BOŻEJ POCIESZENIA - W DUCHOWEJ ŁĄCZNOŚCI Z WIĘŹNIAMI ZAKŁADU KARNEGO WE WRONKACH
Wspominając świąteczny koncert kolęd BOŻEGO NARODZENIA 2017 roku (szczegółową relację
przypomnijcie sobie proszę, sięgając do linka zamieszczonego na stronie) i ogromne wzruszenia, jakich
doznaliśmy w bezpośrednim kontakcie z nieszczęśnikami, którzy wprawdzie pobłądzili ale odpokutowują swoje winy w niesamowicie trudnych warunkach ciężkiego więzienia - obiecaliśmy IM i sobie, że nie zapomnimy i powtórnie przybędziemy do NICH niosąc pociechę i Jezusa Chrystusa w sercach, kolędach, życzliwości…
Poprosiliśmy więc ks. Proboszcza o modlitwę w trakcie uroczystej, świątecznej Eucharystii drugiego dnia
ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA w intencji tych, którzy będąc w odosobnieniu, być może są również
modlitwą ze swoimi bliskimi, może kiedyś daleko a teraz bliżej z Chrystusem, który przecież jest jedynym zbawieniem dla grzeszników….
Wszyscy gdzieś, kiedyś w jakimś stopniu błądzimy. Znajdując drogę do ZBAWICIELA - prostujemy zawiłe ścieżki życia.
Tegoroczny ADWENT, wypełniony skupieniem, roratnimi nabożeństwami, modlitwami w domach przy
adwentowych świecach, dały każdemu szansę na otwarcie serc na CHRYSTUSA, bliskich, przyjaciół,
może wrogów…
Rekolekcje sięgnęły w głąb naszej wiary, odkrywały istotę i charakter naszych modlitw. Uczyły budowania prawdziwej relacji między własnym sumieniem a Bogiem.
Wzmacniały postanowienia. Drobne, jednak wymagające silnej woli, ale i poważne, mające odmienić
życie wielu z nas. Jak zawsze zadajemy sobie pytanie: czy i na jak długo wystarczy nam wiary,
samozaparcia, wytrwałości aby to, co budowaliśmy w ADWENCIE nie tylko przetrwało jak najdłużej, ale
aby zmieniło nasze życie - czasem o 180 stopni…
Przygotowując się do koncertów kolęd, wtapialiśmy się w podniosły klimat świąteczny.
Dla nas teksty kolęd „Dzisiaj w Betlejem….”, „ Gdy się Chrystus rodzi i na świat przychodzi”…i cudne
kołysanki Marii Panny, która Syna kołysała, nie są pustymi słowami. Chcemy siłą i interpretacją muzyki
podnieść wszystkie serca, które nas słuchają do stanu wielkiej radości. Bo przecież to ON właśnie urodził
się dla nas.
W tę niezwykłą CICHĄ NOC, kiedy jasna gwiazda zwiastowała miejsce i czas narodzin DZIECIĄTKA,
które przybyło aby umrzeć za nas dla naszego zbawienia, wszystkie serca powinny być czyste, radosne,
oczekujące cudu, bo SŁOWO CIAŁEM SIĘ STAŁO…
Jak przebiegały przygotowania duchowe i te najzwyklejsze, gospodarcze, żeby godnie stanąć przed
ołtarzem z podniesionym czołem i zaśpiewać : BÓG SIĘ RODZI!?
Każdy z nas przeżywa to inaczej.
A jak przygotowują się ci, którym własne błędy i potknięcia nie pozwalają na przytulenie najbliższych?
Może Rodziców, może żony i dzieci?
Czy ten fakt oddala ich czy zbliża do Boga?
Wiem tylko, że z pozoru „twardzi” ludzie odseparowani od wolności, w głębi serca posiadają gigantyczne
rezerwy wrażliwości i uczuć i jak widać wszelakich uzdolnień.
Wspominałam w mojej poprzedniej relacji więźnia o pseudonimie CYGAN, którego pieśń o Jezusie
własnego tekstu w akompaniamencie gitary klasycznej wywarł na nas piorunujące wrażenie.
Obdarowano nas wówczas pięknie i misternie wykonanym lampionem, który z szacunkiem ks. Proboszcz umieścił na ołtarzu w trakcie uroczystej Mszy Świętej, abyśmy mogli modlitwą i kolędą oddać pamięć tym, którzy na nas czekają za murami więzienia.
Aby wesprzeć wszystkich, którzy zwątpili, pobłądzili i tych, którzy pomimo upadku ciągle próbują się
podnieść, ale i tych, którzy słuchając naszej muzyki zyskują nadzieję i cieszą się z nami każdą piękną
EUCHARYSTIĄ w świątyni MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i wszędzie, gdzie zawędrujemy, aby
błogosławieństwo naszej patronki i muzyka niosły ukojenie.
GLORIA DEI nie zawiedzie oczekujących.
Przekażę Wam wkrótce kolejną wzruszającą zapewne relację z koncertu kolęd i spotkania z więźniami we
Wronkach.
Iva
O łaskę Nieba dla zm. z rodz. Kwiecińskich oraz za zm. Alinę Stawicką
+ Tomasz Prystacki – pogrzebowa, kaplica – ul. Borówkowa
+ Tomasz Prystacki – pogrzebowa, kaplica – ul. Borówkowa
+ Marcin (52 urodziny) – z prośbą o łaskę Nieba
+ Łucja Hauke – pogrzebowa
Z okazji urodzin Marcina – z prośbą o Boże prowadzenie, Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Jego rodziny
+ Ks. Adam Skociński – 10 rocz. śm.
+ Paweł Sobecki 5 rocz. śm. int. od żony i dzieci
Z podz. Matce Bożej Najświętszej za łaskę zdrowia, z prośbą o szczęśliwą operację dla Michała, z prośbą o dobre wyniki
+ Zbigniew Kaczmarek – int. od rodziny
int. S. Dominikanek
+ Tadeusz – o łaskę Nieba
+ Stanisław Szczepankiewicz 30 rocz. śm., Brunon, Marcin i za zm. z tych rodzin