Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia... czytaj więcej

Życzenia z okazji Zmartwychwstania Pańskiego 2017

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2017 ROKU

Drodzy Archidiecezjanie!

Liturgia paschalna noc Zmartwychwstania nazywa „nocą pełną blasku”. To bowiem właśnie wtedy, gdy świat okrywały ciemności, dokonał się cud, który przekracza ludzkie wyobrażenia. W ukryciu przed ludzkimi oczami rozbłysło pochodzące z nieba światło nadziei.

Przez swój powrót do życia Chrystus udowodnił, że wszystko, co głosił, jest prawdą. Światu, który wartości uważa za zmienne, a prawdę – za rzecz osobistych przekonań, Zmartwychwstały głosi, że Prawda istnieje i znajduje ją każdy, kto słucha Jego głosu. Ten, który pokonał własną śmierć, jest w stanie pokonać także śmierć naszą. I chociaż na myśl o końcu ziemskiego bytowania ludzkie serce drży, to jednak wiara w Zmartwychwstałego daje głęboką nadzieję, że w naszym życiu ostatnie słowo nie należy do śmierci i do grobu, ale do Chrystusa, Pana życia.

Radosna wieść o zwycięstwie nad śmiercią, grzechem i szatanem rozeszła się po świecie dzięki uczniom, którzy osobiście spotkali Zmartwychwstałego. Posłani przez Niego aż po krańce świata, stali się świadkami budzącymi wielkanocną nadzieję w każdym ludzkim sercu.

Drodzy Siostry i Bracia!

W roku duszpasterskim, w którym Kościół przypomina nam ten sam misyjny nakaz „Idźcie i głoście”, życzę Wam osobistego doświadczania mocy Zmartwychwstałego Pana. On bowiem naprawdę żyje i my – podobnie jak pierwsi uczniowie – możemy Go w Kościele spotykać w modlitwie, w sakramentach i w słowie Bożym. Niech z tych spotkań rodzi się pragnienie świadczenia o Zmartwychwstałym wobec każdego napotkanego człowieka.

Życzę też wiele pogody ducha, wzajemnej miłości w rodzinach, prawdziwego odpoczynku, zdrowia oraz wszelkiej doczesnej pomyślności.

Na radosny czas świętowania i na trudy codziennego życia z serca Wszystkim błogosławię!

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

FOTO: episkopat.pl

Poniedziałek 23 lipca

+ Bożena Kosmowska 12 rocz. śm. – od męża z córkami
Z okazji 30 urodzin Łukasza z podz. za otrzymane łaski, z prośbą zdrowie i błogosławieństwo Boże i Dary Ducha Świętego

Wtorek 24 lipca

+ Regina i Krzysztof

Środa 25 lipca

+ Kubuś z okazji imienin i urodzin oraz za zm. Marię z okazji 50 rocz. śm

Czwartek 26 lipca

Z podz. za otrzymane łaski, z prośbą zdrowie i błogosławieństwo Boże i Dary Ducha Świętego dla Anny i rodziny

Piątek 27 lipca

+ Ryszard Sowa i za zm. z rodziny – o nagrodę Nieba – int. od rodziny

Sobota 28 lipca

Msza Św. ślubna

Beata i Tomasz

+ Teresa Dolata – od siostry Ireny o nagrodę Nieba

Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Poznaniu

ul. Kartuska 33, Poznań
tel/fax 61 822 17 82
email: mbpocieszenia@archpoznan.pl

email: mbpocieszenia@archpoznan.pl

w lipcu i sierpniu:
Środa i piątek: 17:00 – 19:00
Czwartek: 08:30 – 10:00

W pierwszy piątek miesiąca biuro jest nieczynne.
sprawy pilne można załatwić po każdej Mszy św.

Godziny Mszy Św.

w lipcu i sierpniu: