Jezus powiedział do swoich uczniów: "Gdy jednak przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie... czytaj więcej

Światowe Dni Młodzieży w naszej parafii

Pielgrzymi z Francji (18/19 lipca):

• Pielgrzymi z Francji przyjadą do nas samochodami osobowymi o godzinie 19.00 w poniedziałek 18 lipca.

• Grupa liczy 40 osób.

• Zaraz po przyjeździe zostanie odprawiona Msza św. (około 19.30), po której odbędzie się spotkanie z młodzieżą naszej parafii, do którego też zachęcamy wszystkich parafian.

• Po spotkaniu pielgrzymi udają się z gospodarzami do rodzin, które mogą zaproponować im jeszcze jakieś atrakcje (jak np. zwiedzanie Poznania nocą), a przede wszystkim nocleg, kolację i śniadanie następnego dnia.

• Pielgrzymi wyjeżdżają rano po śniadaniu, sprzed kościoła.

Dni w diecezji (23-25 lipca):

• Do naszej parafii przyjedzie grupa z Hiszpanii: 45 osób. Nie wszystkim parafianom, którzy zgłosili chęć przyjęcia pielgrzymów, zostaną oni przydzieleni, ze względu na mniejszą niż spodziewana grupę z Hiszpanii. Podział pielgrzymów powinien być dokonany uprzednio przez Hiszpanów – jeśli nie, wtedy odpowiedzialny w parafii będzie to czynił w dniu przyjazdu pielgrzymów.
  • Każdy pielgrzym zza granicy otrzyma identyfikator, który będzie jednocześnie biletem komunikacji miejskiej na strefy A, B i C. Za okazaniem identyfikatora będą też wydawane posiłki na Cytadeli.
  • Każdy parafianin za darmo może otrzymać taki identyfikator z biletem pod warunkiem wcześniejszej rejestracji na stronie duszpasterstwa Jordan w Poznaniu. Za identyfikator z posiłkiem jest drobna opłata. Na Cytadeli będzie też możliwość odrębnego zakupu jedzenia – nikt z głodu nie umrze.
  • Program wydarzeń w dniach 23.07 - 24.07 dostępny jest na stronie: http://jordan-poznan.pl/aktualnosci/160;zapisz-sie-na-cytadele-plan-dni-w-diecezji
  • Hiszpanie przyjadą do naszej parafii autokarem 23 lipca, ok. g. 8.00 - 8.30. Swoje rzeczy zostawią w salkach i następnie zostaną przez koordynatorów w parafii zaprowadzeni do punktu startowego szlaku ewangelizacyjnego (szlak żółty – parafia pw. św. Jana Marii Vianneya). Stamtąd spacerem przemierzą kolejne części Poznania, przejdą m.in. przez Cytadelę, kościół Dominikanów i parafię p.w. św. Rocha. Najpóźniej o godz. 18.00 przyjadą z powrotem do parafii.
  • W sobotę wieczorem w parafii planowana jest Msza święta wraz z Hiszpanami, na którą zaproszeni są wszyscy parafianie. Po Mszy świętej, połączonej z uwielbieniem, odbędzie się przy kościele spotkanie rekreacyjno-integracyjne. Następnie pielgrzymi udadzą się do rodzin, które mogą im zaproponować jeszcze jakieś atrakcje, ale przede wszystkim muszą im zagwarantować nocleg i śniadanie następnego dnia.
  • W Niedzielę większość wydarzeń będzie miała miejsce na Cytadeli (start prawdopodobnie ok. 11.00 przy katedrze, a następnie Marsz Młodych).
  • Gorąco zachęcamy WSZYSTKICH PARAFIAN niezależnie od wieku do towarzyszenia naszym pielgrzymom zarówno w sobotę jak i w niedzielę, a szczególnie podczas wydarzeń na Cytadeli.
  • Pielgrzymi opuszczą naszą parafię w nocy z niedzieli na poniedziałek o godz. 2.00.
  • Każdy dom przyjmujący pielgrzymów dostanie książeczkę, której przeczytanie zalecamy oraz jest zobowiązany do podpisania deklaracji, którą można pobrać tutaj i dostarczyć do biura parafialnego lub bezpośrednio do księdza Piotra.
  • W Poznaniu w ten sam weekend odbywa się triathlon, dlatego niektóre ulice będą zamknięte szczególnie na wschodzie Poznania w okolicach Malty.
  • Ksiądz Piotr Szymański będzie w naszej parafii osobą zaufania, do której należy zgłaszać wszelkie problemy z pielgrzymami (nr tel.: 503392496). Diecezjalną osobą zaufania jest ksiądz Arkadiusz Szady.

Informacje dodatkowe

• Duszpasterstwo Jordan dalej poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą w dniach w diecezji w weekend 23-24 lipca. Rejestracja na stronie Jordanu.

• Dla osób, które chciałyby pojechać do Krakowa na samą Mszę św. z papieżem został utworzony specjalny pakiet pielgrzyma D (Last Minute). Zapisy są dostępne na stronie Jordanu.

Deklaracja

Ordo missae

Niedziela 20 maja

Zesłanie Ducha Świętego

Z prośbą o zdrowie i opiekę Bożą dla Iwony i Piotra oraz rodziny

+ Maria Wilczyńska

Z okazji 70 urodzin Zofii – o potrzebne łaski i za śp. Mariana w 11 rocz. śm. oraz za zm. z rodziny

W int. Kościoła Domowego z ok. 30 rocz. istnienia na Podolanach

+ Henryk Kałka, Cecylia, Franciszek Pietrzak, Franciszek

+ Alina Krzesińska, Halina Bąkowska

Poniedziałek 21 maja

NMP Matki Kościoła

+ Monika – o radość Nieba oraz z dziękczynieniem za jej życie i z prośbą o łaski dla Gabriela i Rafaela

+ Helena i Julian Janowscy oraz zm. z rodziny – o radość życia wiecznego

Wtorek 22 maja

+ Helena i Leon Ratajczak

O łaski, zdrowie i bł. Boże dla Wiesławy i rodziny oraz w int. Samuela z okazji 3 urodzin z podz. za zdrowe i z prośbą o dalsze bł. Boże

Środa 23 maja

+ Urszula i Stanisław

+ Władysław, Jerzy, Jadwiga, Roman Hercog – od siostry i braci z rodzinami

Czwartek 24 maja

Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

+ Ryszard Makulski 13 rocz. śm.

+ Zdzisław, Stanisław, Aniela Kot – o radość życia wiecznego

Piątek 25 maja

+ Benigna i Edmund oraz za zm. z rodz.

W int. Michała z ok. 26 urodzin – o bł. Boże i łaskę wiary

Sobota 26 maja

Z okazji 25 rocz. sakr. małżeństwa Małgorzaty i Bartosza Bielickich – z prośbą o bł. Boże i potrzebne łaski dla małżonków i ich rodziny

+ Józef Mazur 47 rocz. śm., Wiesława i Edward Nowiccy

Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Poznaniu

ul. Kartuska 33, Poznań
tel/fax 61 822 17 82
email: mbpocieszenia@archpoznan.pl

email: mbpocieszenia@archpoznan.pl

Poniedziałek, środa i piątek: 17:00 – 19:00
Czwartek: 08:30 – 10:00

W pierwszy piątek miesiąca biuro jest nieczynne.
sprawy pilne można załatwić po każdej Mszy św.

Godziny Mszy Św.

Niedziele i święta: 8:00 9:30 11:00 12:30 18:00 20:00